Литвин Катерина Юріївна
д. мед. н., профеосор, завідувач кафедри Іфекційних хвороб.
лікар-інфекціоніст вищої категорії та дитячий інфекціоніст,
член EACS (member of the European AIDS Clinical Society);
член Всеукраїнської Асоціації інфекціоністів (Ukrainian Society of Infectious Diseases Doctors),
член Дніпропетровського відокремленого підрозділу Громадської організації Всеукраїнська асоціація інфекціоністів,
тема кандидатської дисертації «Клініко-діагностичне значення орозомукоїду при жовтяничних формах вірусних гепатитів» (2009),
докторська дисертація на тему: «ВІЛ-асоційовані інфекційні ураження головного мозку: клініко-імунологічні, морфологічні характеристики, діагностика та лікування» (2019).
З вересня 2020 р. – завідувачка кафедри інфекційних хвороб ДДМУ.
Литвин Катерина Юріївна
Завідувачка кафедри інфекційних хвороб Дніпровського державного медичного університету з вересня 2020 року,
д.мед.н., професор, лікар вищої категорії за фахом «Інфекційні хвороби», лікар за фахом «дитячі інфекційні хвороби»,
Лікувально-консультативна робота: виконується у відділеннях філії за напрямом "Інфекційні хвороби" КНП "МКЛ №4" ДМР, та амбулаторно в консультативно- діагностичному кабінеті хворим на різну інфекційну патологію.
Напрямки викладання на кафедрі
– «інфекційні хвороби» студентам 4-го курсу (стоматологічний факультет), 5-го та 6-го курсів усіх спеціальностей (1-го та 2-го медичного факультету, 1-го міжнародного факультету та 2-го міжнародного факультету у вітчизняних та англомовних студентів);
– «інфекційні хвороби» для лікарів-інтернів, які навчаються за фахом «Інфекційні хвороби», «Загальна практика - Сімейна медицина»
Напрямки наукової та практичної діяльності - «інфекційні хвороби»
Професійний шлях:
У 1994 р. – закінчила Дніпропетровську медичну академію за фахом «Педіатрія» (диплом «з відзнакою»).
З 1994 по 1996 рр. – навчалась в інтернатурі за фахом «Дитячі інфекційні хвороби».
У 2004 році пройшла спеціалізацію за фахом «Інфекційні хвороби».
З 1996 по 2003 рік працювала лікарем-ординатором дитячим інфекціоністом та лікарем-ординатором інфекціоністом в Дніпропетровській інфекційній лікарні ім. проф. Є. Г. Попковой (зараз МКЛ №21 ім. проф. Є. Г. Попковой).
2003-2012 рр.- асистент кафедри «Інфекційних хвороб» (до 2006 р. кафедра «Інфекційних хвороб та епідеміології»)
2009 р. – захистила дисертаційну роботи на тему ««Клініко-діагностичне значення орозомукоїду при жовтяничних формах вірусних гепатитів» у спеціалізованій Вченій раді Д 26.614.01 при ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України” за фахом 14.01.13 - інфекційні хвороби. Науковий керівник роботи –доцент М.С. Суременко.
З 2012 р. – до серпня 2020 р. – доцент кафедри «Інфекційних хвороб».
2019 р. - захистила докторську дисертацію на тему: «ВІЛ-асоційовані інфекційні ураження головного мозку: клініко-імунологічні, морфологічні характеристики, діагностика та лікування». Науковий консультант роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
З вересня 2020 р. – завідувачка кафедри інфекційних хвороб ДДМУ.
Участь у науково-медичних та науково-педагогічних проектах
НДР на тему: «Діагностика та лікування хворих на вірусні гепатити поєднаної етіології на тлі токсичних уражень печінки» (2001-2005). Керівник роботи –доцент М.С. Суременко.
НДР на тему: „Діагностика та лікування вірусних гепатитів сочетаної етіології на тлі токсичних уражень печінки” (2006-2010). Керівник роботи –доцент М.С. Суременко.
НДР на тему: «Імунохімічні ко-фактори та генетичні предиктори розвитку хвороб асоційованих з персистуючими та латентними інфекціями (2010-2014). Керівник роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
НДР на тему: «Системний моніторинг ВААРТ при ВІЛ/СНІД – прогнозування ефективності та шляхи оптимізації» МОЗ України (2010 – 2012 рр.). Керівник роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
НДР на тему: «Етіологічні ко-фактори та генетичні предиктори хвороб, асоційованих з персистуючими та латентними інфекціями» (2012-2015). Керівник роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
НДР «Імуногенетичні предиктори розвитку хвороб асоційованих з латентними інфекціями у дорослих та дітей». (2015-2017). Керівник роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
НДР «Епігенетичні фактори виникнення хвороб, що асоціюються з персистуючими інфекціями у дітей та дорослих». (2018-2021). Керівник роботи - професор Л.Р. Шостакович-Корецька.
Членство в науково-медичному суспільстві
Дійсний член Дніпропетровського обласного науково-медичного товариства інфекціоністів, потім після перейменування у 2015 р. - Дніпропетровського відокремленого підрозділу Громадської організації Всеукраїнська асоціація інфекціоністів;
Дійсний член Громадської організації "Всеукраїнська асоціація iнфекцiонiстiв" (member of Ukrainian Society of Infectious Diseases Doctors);
Дійсний член European AIDS Clinical Society (EACS) (member of EACS – Європейське клінічне товариство зі СНІДу для професіоналів) (з 2017 р.)
Навчання та курси:
Австрія – США: AAF (American Austrian Foundation): Weil Medical College of Cornell University, 2016
Учасник щорічних конференцій, з’їздів інфекціоністів та пленуму Асоціації інфекціоністів України.
Учасник навчальної програми щодо посилення наукового потенціалу з питань «Проведення досліджень у сфері протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу» (2015, 2016)
Отримувала персональні гранти та стипендії на участь у Європейських конференціях і семінарах.
Автор та співавтор 118 наукових робіт, у т.ч., 5 патентів на корисну модель та 10 навчально-методичних праць.