Міжкафедральне засідання представників СНТ

кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія»

та кафедри інфекційних хвороб

Ми раді повідомити, що попри всі проблеми та тривоги військового часу, 10 травня 2023 р. відбулося заплановане Міжкафедральне засідання студентського наукового товариства нашої кафедри за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія» та студентського наукового товариства кафедри інфекційних хвороб.

Засідання проходило у змішаному форматі: очно, на клінічній базі циклу професійних хвороб кафедри у 4 МКЛ, а також на платформі Google Meet.

Студенти проявили активність та зацікавленість темою нашого засідання: всього було присутні 33 студента, серед них - 20 студентів очно та 13 студентів підключилися онлайн.

Зі студентами на засіданні також були присутні викладачі кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології: професор Родіонова Вікторія Всеволодівна, доцент Коваленко Олена Юріївна, доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна та викладачі кафедри інфекційних хвороб: завідувачка кафедри - професор Литвин Катерина Юріївна, керівники СНТ з інфекційних хвороб - асистент каф., к.мед.н. Якуніна Оксана Михайлівна та асистент Білоконь Олександр Олександрович.

У рамках Порядку денного кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології та інфекційних хвороб викладачі привітали Переможців Олімпіади з клінічної фармакології та Переможців Олімпіади з інфекційних хвороб.

За дорученням нашої кафедри професори Литвин К.Ю. та асистент Якуніна О.М. привітали студентів - ПЕРЕМОЖЦІВ І туру Всеукраїнської олІмпіади з ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ _2023:

§   Переможець в індивідуальному заліку : Безверхня Анастасія - 1-е призове місце (5 курс, медичний факультет, 10 десяток) 

§   Переможець в індивідуальному заліку : Брошеван Марина - 2-е призове місце (5 курс, медичний факультет, 10 десяток) 

§   Переможець в індивідуальному заліку : Шовкопляс Варвара - 3-е призове місце (5 курс, медичний факультет, 3 десяток) 

§   «Колектив кафедри інфекційних хвороб поздоровив наших активних і дружніх студентів, побажав кожному подальших успіхів в опануванні ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБЇ задля блага якісного лікування наших пацієнтів. 

 

Тема поточного засідання була присвячена актуальним питанням особливостей проявів гепатотоксичності та нефротоксичності в організмі хворого, які пов’язані з професійною патологією в умовах мирного та воєнного часу, а також було розглянуто особливості діагностики та лікування бактеріальних харчових отруєнь та клінічних варіантів ботулізму, що є дуже актуальною проблемою у рамках реального часу.

Було заслухано наступні ДОПОВІДІ:

§   Професійний токсичний гепатит. Особливості гепатоксичності лікарських засобів в умовах сьогодення (Чупир Анастасія, Сторчова Юлія -5 курс, 5 група) 

§   Нефротоксичність: погляд на безпеку застосування НПЗП в  умовах мирного та воєнного часу (Кошелєва Ольга, Дузенко Катерина – 5 курс, 5 група)

§   Найбільш поширені бактеріальні харчові отруєння (Марина Брошеван, 10 дес. 5 курс медичного факультету) 

§   Ботулізм. Клінічні варіанти. Диференційна діагностика (Дар'я  Кукушкіна, 6 дес. 6 курс медичного факультету).

Студенти проявили активність, задавали питання доповідачам та уважно слухали коментарі та практичні поради шановних викладачів: професора Родіонової Вікторії Всеволодівни, завідувачки кафедри інфекційних хвороб професора Литвин Катерини Юріївни, доцента Коваленко Олени Юріївни.

Засідання пройшло у теплій, дружній атмосфері. Студентам сподобався міждисциплінарний підхід у розгляді важливих тем для сучасного стану нашої країни. Вони відмітили, що таке подання складного матеріалу доповідей допомагає більш широко подивитися на різні проблемні питання у клініці, діагностиці та лікуванні різних захворювань. Студентами було надано побажання: «за можливістю продовжити такі зустрічі на міждисциплінарних дискусіях і у майбутньому»!

До уваги студентів!

чергове засідання студентського наукового товариства буде проводитись за наступним посиланням

 В рамках Студентського Наукового Товариства - на кафедрі інфекційних хвороб ДМА відбулася Студентська конференція для англомовних студентів 5-го і 6-го років 2-го Міжнародного факультету ДМА на тему: "Особливості інфекційних хвороб в Західній Африці". Учасниками конференції активно обговорювалися особливості клінічної картини захворювань і діагностичні підходи в сучасних умовах. Особливу увагу було приділено лікуванню і профілактиці інфекційних захворювань в регіонах Західної Африки. Доповідачами на зустрічі виступили студенти 5-го курсу (наукові керівники - доцент Шевченко-Макаренко Ольга і доцент Литвин Катерина).

As part of the Student Scientific Society - the Department of Infectious Diseases of the DMA hosted the Student Conference for English-speaking students of the 5th and 6th years of the 2nd International Faculty of DMA on the topic: "Features of Infectious Diseases in West Africa." The conference participants actively discussed the features of the clinical picture of diseases and diagnostic approaches in modern conditions. Special attention was paid to the treatment and prevention of infectious diseases in the regions of West Africa. The speakers at the meeting were the students of the 5th year (scientific advisors are Olhga Shevchenko-Makarenko, Associate Professor and Ekaterina Lytvyn, Associate Professor).

Вітаємо учасників ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з „Інфекційних хвороб” серед медичних вищих навчальних України! 2018 р.

Яка відбулась у травні 2018 р. на базі Одеського національного медичного університету 

Вітаємо учасників та призера ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з „Інфекційних хвороб” серед медичних вищих навчальних України!

 

04-06 травня 2017 р. на базі Одеського національного медичного університету проводився ІІ-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади з „Інфекційних хвороб” серед медичних вищих навчальних України. ІІІ місце здобув наш студент VІ курсу І медичного факультету Марзан Олександр.

Від нашої академії було делеговано три студенти – переможці І етапу студентської олімпіади ДМА: студент VІ курсу І медичного факультету Марзан Олександр та студенти V курсу І медичного факультету Бучарський Олександр і Горлова Юля.

Також, студентів підтримувала доцент кафедри інфекційних хвороб Ольга Шевченко-Макаренко, яка була членом журі олімпіади.

До підготовки студентів до олімпіади окрім керівників гуртка була залучена більшість викладачів кафедри, а саме, завідувач кафедри, професор Людмила Шостакович-Корецька, професор Віктор Маврутенков, доценти Ольга Шевченко-Макаренко, Світлана Галущенко, Віктор Дядик, асистент Оксана Якуніна.

Серед завдань на олімпіаді студенти вирішували завдання по типу КРОК-2, розв'язували задачі підвищеної складності, демонстрували свої практичні навички у ліжка хворого.

Крім того були і інші нагороди. Так, Бучарський Олександр отримав диплом за використання інноваційних технологій у обстеженні хворих, та Ольга Шевченко-Макаренко отримала Подяку ректора Одеського національного медичного університету за активну участь у проведенні ІІ-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з „Інфекційних хвороб”.

По закінченні олімпіади усі учасники приєднались до флешмобу у підтримку лікарів запропонованому кафедрой інфекційних хвороб ОНМУ «#я підтримую лікаря».

Крім наукової тематики у студентів була цікава культурна програма, вони разом з усіма учасниками відвідали музей криміналістики та ознайомились з історією ОНМУ, потім мали пішохідну екскурсію містом та відвідали видатні місця Одеси, мали змогу порівняти методи викладання дисципліни у різних ВНЗ, придбали нових друзів з усіх куточків Украйни.

Нагадуємо, що у нас на кафедрі завжди відкриті двері бажаючим займатись у нашому науковому гуртку!

  

Керівники СНТ кафедри інфекційних хвороб асистент к.м.н., Оксана Якуніна та асистент Білоконь О.О.